II. Mezinárodní konference ukrajinistů v Praze

II. Mezinárodní konference ukrajinistů v Praze

II. Mezinárodní konference ukrajinistů v Praze 10.–11. listopadu 2018: „Ke 100. výročí navázání ukrajinsko-československých diplomatických vztahů“.

Ve dnech 10.–11. 11. 2018 se na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze uskuteční II Mezinárodní ukrajinistická konference, věnována 100. výročí navázání ukrajinsko-československých diplomatických vztahů, jejímiž účastníky budou čeští a ukrajinští badatelé.

Aktuální informace sledujte na našem FB a zde.

 

Kde:
nám. Jana Palacha 2, Praha 1 (hlavní budova FF UK)
Začátek: 10.11. v 10.00

Popis akce:

Před sto lety na troskách dvou říší vznikly Československá republika a Ukrajinská lidová republika. V prosinci 1917 byla založena diplomatická služba mladé Ukrajinské lidové republiky a navzdory tomu, že ULR existovala jen několik let, mezi oběma státy vznikly diplomatické vztahy. O tom mimo jiné svědčí vznik diplomatického zastupitelství Ukrajinské lidové republiky v Praze.
Právě díky těmto skutečnostem můžeme mluvit o kontinuitě diplomatických a kulturních kontaktů mezi oběma státy. II Konference ukrajinistů je pokusem o pohled do společné minulosti, ale také snahou o nástin budoucích perspektiv spolupráce mezi Českou republikou a Ukrajinou.

Speciální host:
Historik, ukrajinsta prof. Serhij Plochij, ředitel Institutu ukrajinistiky v Harvardu.

Organizátoři konference počítají také s bohatým programem v rámci konference a pevně věří, že druhý ročník bude neméně zajímavý a Praha zůstane i nadále místem, kde se v pravidelném intervalu setkávají ukrajinisté.

Organizátoři:
Velvyslanectví Ukrajiny v ČR
Ústav východoevropských studií
Východoevropský klub
Česká asociace ukrajinistů